®COMSOL Multiphysics באשכולות מחשבים בפיתוח מערכות קירור ידידותיות לסביבה

אנליזה נומרית
המגמה העולמית הפופולארית ביותר בתקופה זו בה אנו חיים, כולם יודעים כמובן, היא נושא איכות הסביבה. בייחוד מדובר על הסביבה הירוקה בהקשר של פליטת גזי חממה ושאר מזהמים כתוצאה מיצירת אנרגיה, ותנועות רבות ברחבי העולם פועלות במטרה לצמצם זאת בתעשיות הגדולות. אחת המשפיעות ביותר בתחום היא תעשיית המזון אשר צריכת האנרגיה בה אדירה, והיא כוללת תובלה של מזון במשאיות, ומהווה 20% מפליטת הגזים בעולם.
משאיות הקירור שמעבירות את המזון פועלות על מנועי דיזל ויחידות קירור, ואלו פולטים גזי חממה המהווים כ- 40% מסך פליטת הגזים של המנוע. לאחרונה נעשתה רגולציה מחמירה בנוגע לצריכת אנרגיה ופליטות גז, מה שמביא ללחץ גדול בתעשיית המזון ובמיוחד על סקטור הובלת המזון, לצמצום פליטות הגזים שמזהמים את הסביבה. הדבר יצריך פיתוח של מערכות קירור אשר נסמכות על טכנולוגיות אנרגיה נקייה ואשר יהיו שונות ביסוד ממערכות הקירור הרגילות שפועלות על מנועי דיזל סטנדרטיים.
חברת Sunwell Technologies Inc. פיתחה יחידות קירור אשר פועלות אך ורק על תרמו-סוללות Deepchill™, מוצר קירור ייחודי שהחברה פיתחה. סוללות אלו ניתנות לטעינה ובנויות לשמור על טמפרטורת יחידת הקירור הרצויה למשך 48 שעות. סוללות ה Deepchill מיוצרות ומאוכסנות במתקנים יעילים מאוד אשר פועלים על חשמל שלאחר שעות השיא, ועקב כך יש להן השפעה מינימלית על הסביבה. לטובת הפחתה נוספת של הפגיעה בסביבה, החשמל יכול להיות מסופק למתקנים אלה בעזרת משאבים מתחדשים. 
סימולציות חום וזורמים
צוות של חוקרים ב UMass Dartmouth השתמשו ב- ®COMSOL Multiphysics על מנת לספק את התמיכה בסימולציה לחברת Sunwell במאמציה לפתח את טכנולוגיית ה- תרמו-סוללות Deepchill™. סימולציות ממוחשבות יעילות מאוד מבחינת זמן, מחיר ופרקטיות בניסויים מסוג זה, שקשה לבצע אותם בשטח בשל גודלן של מערכות הקירור, ומצריכים עלויות וזמן סיום ארוך, במיוחד בשלבי התכנון הראשונים.
נעשה שימוש בתוכנת ®COMSOL Multiphysics בביצוע סימולציות של מעבר חום ודינמיקת זורמים במערכות הקירור. השימוש ב- ®COMSOL Multiphysics באשכולות המחשבים בעלי הביצועים הגבוהים של UMass Dartmouth איפשר את השימוש במודלים תלת מימדיים מרושתים ברמה גבוהה וכן את זמני הסיום המצוינים, אשר בסופו של דבר יגביר את הדיוק ואת הבנת הממצאים. 
המודלים של ®COMSOL Multiphysics אשר נעים בין מודל דו מימדי אקסי-סימטרי למודל תלת מימדי מלא, מנוצלים לטובת חקר קריטריונים ספציפיים בתכנון, כולל מטען החום במערכת, טמפרטורה ממוצעת ומקסימלית של מרחבים מסוימים, ביצועי איזולציה וזרימת חום טבעית, כולם מדידים הן בעזרת אמצעי הבדיקה במודל בזמן תהליך הפתרון, ו/או לאחר מכן באזור הפתרונות. 
סימולציות בקנה מידה רחב עם רישותים נוחים, ולכן דרישות זיכרון גבוה, מקושרים לאשכולות המחשבים בעלי הביצועים הגבוהים של UMass Dartmouth, היכן שנמצא פותר הבעיות של ®COMSOL – ה MUMPS. אשכול מיחשוב בביצועים גבוהים טיפוסי מנצל בין 1 ל 3 צמתים עם שמונה ליבות מעבד כל אחד, ומסיים בחצי יום עד שבוע, תלוי במורכבות הפיזיקות, למשל צימוד דינמיקות זרימה ומעבר חום, ואורך זמן הסימולציה, שיכול להימשך עד 48 שעות.

לקבלת פרטים נוספים אודות המוצרים והשירותים שחברת נומריקל מספקת, נא השאירו פרטים.

אנליזה נומרית
אנליזה נומרית

קראו סיפורי משתמשים נוספים:

לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות
שדה מילוי חובה מסומן ב- *
רוצים ללמוד עוד על יכולותיה המולטיפיזיקליות הגבוהות של ®COMSOL?

זה פשוט וקל להכיר אונליין את הממשק האינטואיטיבי של התוכנה!

צפו בהדרכות מקוונות מפורטות אודות האפשרויות הרבות ב- ®COMSOL Multiphysics

כנסו לדף ייעודי המתעדכן מדי שבוע וכולל סרטוני הדרכה מלאים עם כתוביות בעברית

 
הסיפור נלקח ממגזין 2012 ®COMSOL
 
 כתובת: פארק המדע, פנחס ספיר 8, נס ציונה I אימייל: info@numerical.co.il  |  טל: 03-9629621

Numerical© 2017 כל הזכויות שמורות