אנליזה נומרית

חברת Miele מיקסמה את יכולותיו של דגם כיריים אינדוקציה בעזרת ®COMSOL Multiphysics:

אנליזה נומרית
כשהגיע הזמן לבחון את האבטיפוס, מהנדסי Miele התרשמו מאוד מהתוצאות שהם מצאו. "זה היה מדהים" אומר שרודר, "מצאנו כי התוצאות החזויות ע"י הסימולציות שלנו, היו בהתאמה גבוהה מאוד למדידות האבטיפוס שהוצגו, משהו שקורה לעיתים נדירות בתוכנות אחרות". כיוון שהסימולציות שלהם הציגו בצורה מדויקת את ביצועיו של האבטיפוס, מעבדות Miele הצליחו לחסוך זמן פיתוח רב מאוד, ולצמצם ב 80% את מספר הניסויים שנזקקו על מנת לגבש את הדגם הסופי.
מעבדות Miele, המובילה העולמית במכשירי חשמל ביתיים, השתמשו בסימולציה ובגישת המולטיפיזיקליות, על מנת לשפר, לוודא ולייעל את דגם כיריים אינדוקציה, אשר מסוגל לנצל למעלה מ 90 אחוז מהאנרגיה שמושקעת בחימום אוכל. הסימולציה איפשרה ל Miele ליצור כיריים יותר מדויקים מכיריים גז, וכאלו שעדיין מספקים ניצול אנרגיה יעיל יותר.
אנליזה נומרית
בהתחלה כיריים אינדוקציה עוצבו בתהליך של ניסוי וטעייה, כאשר החוקרים הסתמכו על הניסיון שלהם לגבי ההערכה הראשונית של מה צריכים להיות התדר, גודל הסליל ותפוקת החשמל. התוצאות כל פעם השתנו עד שנצפה הביצוע הטוב ביותר שהפך לדגם הסופי. תהליך זה יכול להיות יקר מאוד וצורך הרבה זמן, והמהנדס נשאר בלי מידע מספיק כדי לדעת מה קורה במערכת, והאם התהליך אכן היה הכי יעיל.
"סימולציה מאפשרת להפיק מידע שאין שום סיכוי להשיג אותו בניסוי", אומר שרודר, מעצב הכיריים אינדוקציה במעבדות Miele. "בעזרת סימולציה אפשר לקבל מושג טוב יותר לגבי מה מתרחש בתוך סליל או סיר, כך שאפשר לדעת מה צריך לייעל". השימוש בתוכנת קומסול מולטיפיזיקס איפשר לצוות החוקרים של Miele למצוא את סט התנאים האופטימאלי עבור עיצוב הכיריים.
בתהליך בניית הכיריים נתקלו החוקרים באתגרים שונים, כאשר המרכזי היה, שהסליל של הכיריים ייצר שדה מגנטי שעשה רעש כאשר זרמים חשמליים עברו בסיר שהונח על הסליל. ע"י שימוש בסימולציה החוקרים מצאו את תדירות הזרם הנכונה ואת עיצוב הסליל המתאים, כך שיופק הכי פחות רעש. בזכות כלי הסימולציה של ®COMSOL Multiphysics החוקרים של Miele הצליחו לבנות כיריים שהם כמעט דוממים לאוזן האנושית.

לקבלת פרטים נוספים אודות המוצרים והשירותים שחברת נומריקל מספקת, נא השאירו פרטים.

קראו סיפורי משתמשים נוספים:

למאמרים נוספים בנושאי חשמל ומעבר חום
לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות
שדה מילוי חובה מסומן ב- *
רוצים ללמוד עוד על יכולותיה המולטיפיזיקליות הגבוהות של ®COMSOL?

זה פשוט וקל להכיר אונליין את הממשק האינטואיטיבי של התוכנה!

צפו בהדרכות מקוונות מפורטות אודות האפשרויות הרבות ב- ®COMSOL Multiphysics

כנסו לדף ייעודי המתעדכן מדי שבוע וכולל סרטוני הדרכה מלאים עם כתוביות בעברית

 
הסיפור נלקח ממגזין 2013 ®COMSOL
 
 כתובת: פארק המדע, פנחס ספיר 8, נס ציונה I אימייל: info@numerical.co.il  |  טל: 03-9629621

Numerical© 2017 כל הזכויות שמורות