כיצד תהפוך את מלאכת פיתוח מוצרים ותכנונם להליך פשוט, מהיר ויעיל בעלויות?

                                                  

לקבלת פרטים נוספים אודות המוצרים והשירותים שחברת נומריקל מספקת, נא השאירו פרטים.
חברות רבות ברחבי העולם וכמובן גם בישראל עוסקות במלאכה המעניינת אך גם המאתגרת של פיתוח מוצרים אשר יש בהם אלמנטים טכנולוגיים. חלקן שייכות לצוות המו"פ של חברות אשר עוסקות גם בייצור בפועל של המוצרים, בעוד שחלקן נותנות את שירותי הפיתוח והתכנון וכל הנושא של תכן הנדסי לחברות יצרניות שונות ומגוונות.

כאשר מתכננים מוצר טכנולוגי כלשהו, לא משנה באיזה מדובר, יש להתחשב בתהליך בכל האילוצים הפיזיקליים שעשויים להשפיע עליו ולשנותו, בין אם באופן ויזואלי ובין אם לאו. לדוגמא אם מעוניינים לפתח מערכת בלימה חדשה לרכב, יש לבחון משתנים רבים כגון המיקום האידיאלי של המערכת ברכב, מה קורה במהירויות שונות, בתנאי מזג אוויר שונים, מהו חוזקה של המערכת בבחינת תאונות דרכים, ועוד ועוד. 
בעבר הדרך לבדוק את שלל התופעות הפיזיקליות שעשויות להשפיע על המוצר הנבחן הייתה להתכנס שעות ארוכות על פני ימים ושבועות, לפתח אבי טיפוס רבים, ועליהם לבחון כל אילוץ פיזיקלי בפועל, בשטח. תוצאה שאינה משביעת רצון הייתה מביאה את המפתחים לחזור אל שולחן התכנון, אל השרטוטים והחישובים, ואל פיתוח אב טיפוס משופר, או שלא.

תהליך זה גוזל כמויות אדירות של זמן, כסף, כוח אדם ושעות מעבדה. בעידן המודרני אין שום סיבה לעשות זאת, כשיש לכל המפתחים והמתכננים של מוצרים בעלי אופי טכנולוגי את הכלי האידיאלי - תוכנת ®COMSOL Multiphysics. זוהי אחת מתוכנות הסימולציות הפיזיקליות המתקדמות והמובילות בעולם, אשר מתפקדת כמעבדה וירטואלית משוכללת בעלת תאימות פיזיקלית מלאה לניסוי שטח.
תוכנת ®COMSOL פועלת בשיטת האלמנטים הסופיים, ועובדת בצורה מאוד פשוטה וידידותית למשתמש: מייבאים שרטוט של מודל מוצר אותו מעוניינים לפתח ישירות מתוכנות שרטוט מובילות וידועות. כעת המודל מוצג בדף העבודה של התוכנה מחולק לאלמנטים סופיים, עבור כל אחד מהם ניתן לבצע צימוד של מספר תופעות פיזיקליות ואילוצים בו זמנית. זו בעצם הייחודיות הגדולה של תוכנת ®COMSOL Multiphysics על פני המתחרים.

את תוצאות הניסויים והבדיקות מקבלים על גבי התוכנה בדרך פשוטה של אנליזה נומרית, וניתן לבחון בצורה וירטואלית קלה וזולה כיצד משתנה המודל, ולבצע את ההתאמות הנדרשות. רשימת התופעות הפיזיקליות שקיימות בתוכנה ארוכה מאוד, מוצגת בצורה של מודולים, וכוללת את כל התופעות הידועות והשימושיות: שדות חשמליים, מגנטיים ואלקטרומגנטיים, תדרי רדיו, גלים אופטיים, MEMS, פלסמה, מוליכים למחצה, מעבר חום, גיאומכניקה, אקוסטיקה ועוד. סימולציות נומריות מתקדמות זו הדרך הטובה ביותר לבצע פיתוח מוצרים חדשים.
את התוכנה משווקת בישראל באופן בלעדי חברת נומריקל בע"מ, אשר מציעה שירותי ייעוץ מקצועיים, פתרונות מדעיים לכלל השוק הישראלי, ומפעילה סדנאות היכרות וסדנאות מקצועיות בחינם בסביבת העבודה של קומסול מולטיפיזיקס.
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית

מאמרים נוספים לעיונכם:

לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות
שדה מילוי חובה מסומן ב- *
רוצים ללמוד עוד על יכולותיה המולטיפיזיקליות הגבוהות של ®COMSOL?

זה פשוט וקל להכיר אונליין את הממשק האינטואיטיבי של התוכנה!

צפו בהדרכות מקוונות מפורטות אודות האפשרויות הרבות ב- ®COMSOL Multiphysics


 
 
 כתובת: פארק המדע, פנחס ספיר 8, נס ציונה I אימייל: info@numerical.co.il  |  טל: 03-9629621

Numerical© 2017 כל הזכויות שמורות