"קרני המוות" במלון Vdara בלאס וגאס - איך ®COMSOL יכולה לחסוך כל כך הרבה עוגמת נפש:

אנליזה נומרית

לקבלת פרטים נוספים אודות המוצרים והשירותים שחברת נומריקל מספקת, נא השאירו פרטים.

קראו סיפורי משתמשים נוספים:

שכחו מקרם הגנה - נגד "קרני המוות" שום דבר לא יעזור!
בבריכה אחת בבית מלון בלאס וגאס כדאי שתשקלו ללבוש שריון על כל הגוף כדי להגן על עצמכם מפני קרני השמש העוצמתיות.

 
אורחים בבית המלון Vdara התלוננו כי, קרני השמש, גורמות לכוויות קשות, בתופעה שזכתה לכינוי "קרני המוות". התקבלו דיווחים כי אפילו כוסות ושקיות פלסטיק הותכו מהחום, שהגיע בשעות השיא ל- 70 מעלות!
בשל צורתו הקעורה של מלון Vdara ועקב כשל אדריכלי בתכנון הזכוכיות המצפות את בית המלון הגבוה, השמש החזקה של נוואדה שולחת קרניה אל חזית המלון, והקרניים מתעצמות ומוקרנות אל אזור הבריכה בטמפרטורה גבוהה מאוד.
"תוך 30 שניות החלק האחורי של הרגליים שלי נשרף, המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש הייתה - לא יאומן, שכבת האוזון נהרסה!", זו הייתה אחת התגובות של קורבן "קרני המוות".
הבעלים של המלון טוען כי הוא היה מודע לסוגיה, וצוות של מתכננים עבד על מציאת פתרונות. למעשה הסתבר כי מתכנני המלון חזו את התופעה מראש, והם חשבו שפתרו אותה ע"י התקנת ציפוי בטכנולוגיה גבוהה בשמשות הזכוכית שפונות לצד הדרומי. אך התוצאות מדברות בעד עצמן והוכח כי הפתרון לא היה מספיק בכלל.
בית המלון Vdara נפתח רק כמה חודשים לפני שתופעת "קרני המוות" התגלתה, כיוון שהקרניים הסולאריות שמגיעות מהשמש ומוקרנות על שמשות המלון וחוזרות בעוצמה לאזורים ספציפיים של הבריכה, צריכות להגיע בזווית מסוימת שמשתנה עם סיבוב כדור הארץ.
בעיה כה פרקטית כמו זו יכולה להיבדק בצורה אפקטיבית ביותר כבר בשלב התכנון, ע"י שימוש במודול Ray Optics של ®COMSOL Multiphysics, קבלת תוצאות תואמות מציאות, וחיסכון עצום בזמן, כסף, עוגמות נפש, בעיות משפטיות וכן הלאה וכן הלאה.
מודול Ray Optics של ®COMSOL מנוצל לטובת חישוב מסלול קרני האור במדיות ישרות ולא ישרות. בעזרת המודול ניתן לטפל בחוסר המשכיות של חומרים ולבדוק בעיות הקשורות להתפלגות שכיחויות של קרני אור משוחררות, כמו גם אור קוהרנטי חלקי.
המודול מכיל תנאי גבול לשינוי מקדמי הקוטביות וההשתקפות עבור ציפויים, שכבות דקות וסריגים. המודול מכיל גם כמובן יכולות מולטיפיזיקליות, למשל עבור הכנת מודלים של עידוש תרמי (thermal lensing).
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות
שדה מילוי חובה מסומן ב- *
רוצים ללמוד עוד על יכולותיה המולטיפיזיקליות הגבוהות של ®COMSOL?

זה פשוט וקל להכיר אונליין את הממשק האינטואיטיבי של התוכנה!

צפו בהדרכות מקוונות מפורטות אודות האפשרויות הרבות ב- ®COMSOL Multiphysics

 
 
 כתובת: פארק המדע, פנחס ספיר 8, נס ציונה I אימייל: info@numerical.co.il  |  טל: 03-9629621

Numerical© 2017 כל הזכויות שמורות