יוצרים פתרונות עבור תכנון ועיצוב של מבנים
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
אנליזה נומרית
לרוב כאשר אנחנו נוסעים על גשר או נכנסים לתוך בניין, אנחנו לא עוצרים לחשוב על התושיה ההנדסית שהובילה ליצירת המבנה הזה. גשר שער הזהב בסן פרנסיסקו מפורסם מאוד, וכנסיית סגרדה פמיליה היא יצירת אומנות מהממת, אך רוב המבנים משרתים את מטרותיהם ללא תרועה רמה. בנוסף לחומרי הבניה הבסיסיים, יש עוד כל כך הרבה דברים שמתרחשים בתהליכי התכנון והניתוח. עבור הנדסה אזרחית ומבנית,תוכנת PTC Mathcad, מציעה מספר פתרונות ויכולות לחיסכון בזמן התכנון והעיצוב. בין אם אנחנו מתכננים גשרים, סכרים, עמודים, מסבכים וכיוצא בזה, חישובים ואנליזות הכרחיים לתהליך. Mathcad מציעה גליונות עבודה מוכנים המסייעים בתהליכי החישוב של עיצובים מבניים מגוונים.
גליונות עבודה אלו פותרים בעיות אופייניות בתהליך העיצוב המבני של בניינים. כל יישום כולל את הגדרת הבעיה, תיאורו של היישום, שרטוט אחד או יותר, אזור input, רשימה של משתנים פתורים, ואזור המוקדש לחישובים. ברוב היישומים ישנו אזור סיכום המכיל רשימה של כל המשתנים הפתורים והתשומות.
קורות הן אמצעי התמיכה העיקרי ברוב המבנים. כאשר עובדים עם אנליזות של קורות, קיימים מספר גליונות עבודה מעמיקים המציעים תבניות, בייחוד הגליון Beams with Uniform Load and End Moments, המסייע בחישוב מומנט הכפיפה החיובי המקסימאלי, הסטיה המקסימאלית, ונקודות ההטיה של קורה, בעלת עומס עם התפלגות אחידה, ומומנטי סוף מיושמים.
ישנם גליונות עבודה נוספים המחשבים את גודל הקורה במטרה לעמוד בדרישות רגולטוריות. זוהי דוגמא של קורות בטון. יישום זה קובע את ממדיהן של קורות מלבניות בכדי לעמוד באילוצי הכפיפה, דרישות הגזירה וגבולות עובי מינימאליות של ACI 318-89. להיות מסוגלים ליצור חישובים המסייעים בתכנון ולעמוד בדרישות בעת ובעונה אחת, זהו חיסכון בזמן עצום.
הנדסה מבנית חייבת לקחת בחשבון גם רוחות, אסונות טבע ואלמנטים אחרים כאשר מבצעים תכנונים. ל- Mathcad יש גליונות עבודה המסייעים בחישובי רוחות ותנאים ססמיים על בניינים. יישום  Wind Loads Using ASCE Standard 7-93מחשב את לחצי הרוחות על הקירות שבכיוון הרוח, הקירות הצדדיים והגג, ואת לחצי ועומסי הרוח באינטרוולים ספציפיים של גובה, עבור בניין מרובע או מלבני עם גג שטוח.
אלו רק מספר דוגמאות לגליונות עבודה הקיימים בספריית "Building Structural Design" ב- Mathcad. פעם הבאה שאתם עוברים בגשר או נכנסים לבניין המתנשא לגובה רב, עצרו לרגע והעריצו את החישובים שנדרשו כדי ליצור את המבנה הזה, וזכרו כי תוכנת Mathcad של PTC נמצאת בלב התכנון של בניינים ומבנים ברחבי העולם.
רוצה לשמוע פרטים נוספים אודות יכולותיה הרבים של Mathcad ולקבל ייעוץ והדרכה מקצועיים? צור עימנו קשר: 03-9629621
 
 כתובת: פארק המדע, פנחס ספיר 8, נס ציונה I אימייל: info@numerical.co.il  |  טל: 03-9629621

Numerical© 2017 כל הזכויות שמורות